piątek, 11 kwietnia 2014

Recenzja: Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej - ICNP® w praktyce pielęgniarskiej

Na polskim rynku pojawiła się nowatorska publikacja pod redakcją naukową Doroty Kiliańskiej - Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej - ICNP® w praktyce pielęgniarskiej. W dobie komputeryzacji i migracji ludności zwraca się szczególną uwagę na jednolitość opieki zdrowotnej, którą można uzyskać przez wprowadzenie Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP® i elektroniczną dokumentację medyczną. Klasyfikacja ta ma ułatwić prowadzenie rzetelnej opieki, wymianę informacji o pacjencie między pielęgniarkami z całego świata, a także usystematyzować proces pielęgnowania pacjenta (klienta) i tym samym chronologicznie rozwiązywać jego problemy zdrowotne. Jednakowo na całym świecie, gdziekolwiek pacjent (klient) się znajdzie.

sobota, 5 kwietnia 2014

Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej - ICNP® w praktyce pielęgniarskiej Red. naukowa Dorota Kilańska

Mamy zaszczyt przedstawić Wam publikację pod redakcją  naukową Doroty Kiliańskiej: Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej - ICNP® w praktyce pielęgniarskiej. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa PZWL otrzymamy egzemplarz recenzyjny, zatem w niedługim czasie na blogu przeczytacie naszą recenzję książki. Dziś krótka notka o tak wyczekiwanej publikacji.

Pierwsza na polskim
rynku wydawniczym publikacja dotycząca zastosowania w praktyce Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP® zalecanej przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN).

Podręcznik będzie 
wspierał praktykę pielęgniarską i przygotowywał pielęgniarki do konstruowania planu opieki na podstawie ujednoliconej terminologii. Umożliwi to interpretację danych na poziomie międzynarodowym. 

Przykłady standardów 
planu opieki zostały opracowane po raz pierwszy dla potrzeb wdrożenia do elektronicznej dokumentacji medycznej.

Książka będzie 
doskonałym narzędziem w codziennej praktyce: pozwali na doskonalenie umiejętności w zakresie cyfryzacji (dokumentowanie danych, interoperacyjność danych) oraz ułatwi zarządzanie zmianami w systemie ochrony zdrowia.
 
Publikację kupisz w księgarni internetowej >> PZWL

Znieczulenie dzieci z zespołem Leigha

Zespół Leigha to choroba dziedziczona na wiele sposobów, zatem jest określana jako heterogenna etiologicznie choroba mitochondrialna, uwar...